İmplant Nedir?


İmplantları, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak için çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan üretilmiş yapay diş köküdür.

Neden C-TECH İmplant?


El İmplantları, implant kemik temas oranının en yüksek seviyeye getirilmiş son teknoloji ürünüdür. Diğer implantlara göre protetik olarak çok farklıdır. ( Morsloking ) olarak adlandırılan kişlit bağlantı özelliğine sahiptir. Bu özellik İmplantta protez ( üst ) yapı dediğimiz protetik parçaların gevşemesini ve implantın kırılma veya çatlama gibi riskini ortadan kaldırmıştır. EL İmplantları Frankfurt ve Köln Üniversitesi tarafından kontrolleri yapılmış ve kullanıma uygun görülmüştür.

İmpant Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

İmplant tedavisi; rahat, sağlam ve güvenilrbilir uygulamadır. İmplant üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluştururlar. Eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla daha uzun ömürlüdür. Hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliği ile oluşan olumsuz psikolojik etkilerini ortadan kaldırır.

Her Hastaya İmpant Uygulanabilir mi?

İmplant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin implantı kabul edecek yüksekliğe ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Hastaların genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. Genel sağlık durumu iyi olan herkese implant uygulanabilir.

İmpant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Daha estetik bir görünüm, her istenilenin yenilebilmesi ve daha iyi çiğneyebilme, özgüvenin geri kazanılması ve daha mutlu bir sosyal hayat.

Tek Diş Eksikliği Olan Hastalar

Klasik tedavi metodlarında tek bir dişin kaybında, 2 dişin kesilmesi ile protez yapılması zorunludur. Bu durumda kesim yapılan iki diş feda edilmiş olur. İmplant tedavisi ile feda edilen dişler kurtarıldığı gibi daha estetik ve fonksiyonel sonuçlar ortaya çıkar.

Birden Fazla Diş Eksikliği Olan Hastalar

Klasik tedavi metodlarında tek bir dişin kaybında, 2 dişin kesilmesi ile protez yapılması zorunludur. Bu durumda kesim yapılan iki diş feda edilmiş olur. İmplant tedavisi ile feda edilen dişler kurtarıldığı gibi daha estetik ve fonksiyonel sonuçlar ortaya çıkar.

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların bakımı ve hastanın genel sağlık durumu en önemli iki etkendir. Gerekli bakım yapıldığı takdirde ömür boyu kullanılabilir.

Tüm Dişleri Eksik Olan Hastalar?

Bu tip hastalar hali hazırda kullandığı protezin haraketine bağlı olarak sürekli ağrıdan ( vuruk ) ve iyi çiğneyememekten şikayetçilerdir. İmplant tedavisi bu şikayetleri ortadan kaldırdığı gibi daha estetik ve sabit dişler sunmaktadır.

İmplant Temizliği Önemlidir?

İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğu düşünülürse temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar önemli olduğunu belirtmeliyiz. Bu konuda diş hekimimiz size daha ayrıntılı bilgi verecektir.

BİZE ULAŞIN​

    Sohbete başla
    Nasıl yardımcı olabiliriz?