Nano yapılı, biyo simülatif hidroksiapatit

C-Bone sentetik kemik muadilleri gamı, nano yapılı, biyo simülatif hidroksiapatit bazlıdır.
C-Bone hidroksiapatit, insan kemik yapısına, içeriğine ve nano kristallerin ölçülerine son derece benzeyen bir kalsiyum fosfat bazlı biyolojik maddedir. Ca / P oranı 1.67 olup, insan kemiği ile neredeyse aynıdır.
C-Bone 4 farklı şekilde sunulmaktadır: geniş ölçü gamına sahip yoğun granüller, gözenekli talaş, enjekte edilebilir macun ve şekillendirilebilir parçalar.

C-Bone bir biyo simülatif kemik muadilidir. Yüksek yüzey/hacim oranı, kemik tümleşimi ve kemik kusurlarının re jenerasyonu için ideal bir iskele teşkil etmesine imkan vermektedir. Yüksek gözenekli ve birbirine bağlı yapı, ideal osteokonduktif özelliğe sahip olup hücre gelişimine, besleyici madde alış verişine ve damar oluşumuna imkan vermektedir.
Özel bir içerik ve bileşen kristallerin nano-metrik ebadı sayesinde C-Bone kemik muadilleri, iri kemik göze etkinliği tarafından tamamen parçalanmakta ve yeni canlı kemik dokusu şeklinde fizyolojik olarak şekillendirilmektedir.

Yoğun granüller ve gözenekli talaş iki farklı granül ölçüsünde (0,5-1 mm ve 1-2 mm) ile birden fazla ebatta (0.5 cc ile 2 cc arası) mevcuttur.
Yoğun granüller kompak olup insan kortikal kemiğine benzemektedir; tekrar şekillendirilmeleri süresi, süngerimsi kemiğe benzeyen gözenekli talaştan yavaştır.
C-Bone granüllerinin küresel şekli ve homojen ölçüsü, geniş ve düzensiz eksiklerin optimum şekilde doldurulmasına, homojen granüller arası gözeneklerin oluşmasına, kemik tümleşiminin ve kemik şekillendirmenin teşvikine imkan vermektedir.

Endikasyonlar:

Küçük ve orta ölçüye sahip kemik eksikliklerinin, maksiller sinüs eksikliklerinin, implant boşluklarının ve çekim sonrası çukurların doldurulması.

Fizyolojik pH değerine sahip, fosfat katkılı tuzlu solüsyonlu, yüksek yoğunluklu nano yapılı hidroksiapatit nano-kristaller ve mikro toz karışımına sahip enjekte edilebilir macun; geniş bir ebat gamı mevcuttur (0.25 cc ile 2 cc arası).
Yerinde hassas uygulama için, paketin içinde ufak bir uç mevcuttur.

Endikasyonlar:

Periodontal ve peri-implant eksikliklerin doldurulması, kret akseli maksiller sinüs takviyesi.

Spesifik granül ölçüsüne sahip mikro granül ilaveli Parça formülasyonu, enjekte edilebilir macundan daha yüksek nano yapılı hidroksiapatit miktarına sahip olup, kanamalı ortamlarda dahi son derece şekillendirilebilen ve istikrarlı bir karışıma imkan vermektedir. Açık ağızlı şırıngalar ürünün, her türlü implant alanına kolayca uyum sağlayabilen silindirik yapıda zerk edilmesine imkan vermektedir.

Endikasyonlar:

Paradontal, peri-implant ve çekim sonrası kemik kusurlarının doldurulması.
Vestibüler akseli sinüs kaldırma için de endikedir.

Ürün listesi

Nano-gözeneklilik 40-80 nm
Makro-gözeneklilik 200-500 μm
Mikro-gözeneklilik 2-3 μm

Özellikleri

  1. Tam biyo uyumluluk.
  2. Micro grooving
  3. Optimum osteokondüksiyonu desteklemek için yüksek gözenekli ve birbirine bağlı yapı.
  4. Daha iyi biyolojik cevap için yüksek yüzey/hacim oranı.
  5. Mükemmel kimyasal-fiziksel istikrar.
  6. Fizyolojik sürelerde baştan tam modelleme.
Katalogu Görüntüle

Klavuzlu Doku Rejenerasyonu Hakkında Daha Fazla bilgi almak için, bütün katalogu görüntüleyin ve indirin.

BİZE ULAŞIN​

Her türlü soru ve önerileriniz için bize ulaşın. Tüm birimlerimizle size destek olmaya hazırız.

    Sohbete başla
    Nasıl yardımcı olabiliriz?